Vědeckotechnický park Brno-Jih | Založte vlastní firmu a staňte se úspěšnými | Podnikatelský inkubátor Brno-Jih

Aktuality

10.9.2020 V letošním roce Podnikatelský inkubátor Brno-Jih slaví 13 leté výročí od jeho vzniku.

Velice si vážíme všech společností, partnerů a investorů podílejících se na jeho činnosti a rozvoji.

Společnost VÚSH, s.r.o., provozovatel Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih je dlouholetým členem SVTP ČR, z.s. – www.svtp.cz

3.7.2018 Rozšíření podnikatelského inkubátoru Brno-Jih, PI5.

Na základě poptávky po dalších podnikatelských prostorách pro rozvoj již zasídlených a nově vznikajících inovačních firem se společnost VÚSH, s.r.o. rozhodla realizovat projekt Rozšíření podnikatelského inkubátoru Brno-Jih, PI 5. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

1.6.2018 Inovace výrobků a procesů výroby firmy MEDMORAVIA s.r.o.

Neustálá inovace výrobků a procesů výroby medových produktů přispívá k rozvoji a růstu firmy MEDMORAVIA s.r.o. Společnost rozšířila distribuční síť do obchodních řetězců MAKRO a BILLA. Bližší informace a nové výrobky naleznete na www.darekzmedu.cz

20.5.2015 Martin Tvarůžek získal prestižní ocenění v celosvětové soutěži designérů Red Dot Design Award

Martin Tvarůžek patří ke špičce českých průmyslových designérů a právě získal pomyslného oskara. Martin Tvarůžek, jehož studio sídlí v Brně v Podnikatelském inkubátoru Brno Jih, dostal ocenění v kategorii Industry, machinery and robotics v prestižní celosvětové soutěži designérů Red Dot Design Award. „Jde o historický úspěch. V podkategorii Machinery dosud Čech nezvítězil. Doufám, že to inspiruje další české výrobní společnosti ke spolupráci s designéry," plánuje čtyřicetiletý muž. Podle Tvarůžka může výhra upevnit jeho pozici na trhu nebo zvýšit poptávku po designérských službách. „Designu říkám aplikované umění a bojuji za jeho lepší budoucnost," podotýká Tvarůžek.

V soutěži s šedesátiletou tradicí zvítězil s návrhem designu vyvrtávacího a frézovacího stroje, na kterém se obrábějí třeba součásti větrných elektráren. „Je to obrovský stroj vážící čtyřicet tun. Je vysoký zhruba pět metrů. Navrhl jsem ho pro plzeňskou společnost Škoda Machine Tool," říká designér.

Než začal stroj kreslit, trvalo to asi osm týdnů. „Nejdřív věc promyslím do nejmenších detailů. Třeba jestli je v kabině operátora potřeba stůl na notebook nebo jestli je pracoviště bezpečné," upozorňuje.

Do soutěže se přihlásil kvůli studentům, kterým přednáší na fakultě architektury v Praze. „Tlačím je, aby se sami do podobných soutěží hlásili. Chtěl jsem jim jít příkladem," dodává.

8.10. 2014 Seznam.cz se stává majitelem 30% podílu ve společnosti TopGis

Zahajuje tak užší spolupráci nejen na sběru, ale i prodeji geodetických dat. Společnost TopGis nadále bude získávat data a nabízet související služby, jako jsou například letecké a mobilní snímkování či pasportizace. Seznam.cz se v rámci akvizice stává technologickým a finančním partnerem. Vkládá do spolupráce technologii pro mobilní snímkování (tedy pro focení Seznam.cz Panorama) a zároveň společnosti TopGis poskytuje vlastní data k dalšímu propojení a užití.

O společnosti TopGis
TopGis od roku 2009 působí v Podnikatelském inkubátoru Brno-Jih. V uplynulém roce se firma zavázala ke komplexnímu pořizování geodat pro ortofotomapu České republiky a nad těmito daty poskytuje analýzy a služby. Díky rozvinuté investorské komunitě v Podnikatelském inkubátoru Brno-Jih se TopGis v počátcích podnikání nemusel držet při zemi v oblasti investic, ani v personálním vybavení. Komplex služeb zahrnuje pořizování leteckých snímků, šikmé snímkování, scanování a mobilní mapování a návaznou výrobu ortofotomap, 3D světů, stereofotogrametrické mapování, či nejrůznější zákaznické analýzy. TopGis disponuje řadou technologií - vlastním snímkovacím letadlem, nejmodernější fotogrammetrickou kamerou Ultracam Eagle, pětikamerovým systémem pro šikmé snímkování a podílel se rovněž významnou měrou na vývoji unikátního systému mobilního mapování. Služeb českého týmu TopGis již využívají i zákazníci v Dánsku, Německu, Nizozemsku, Lucembursku, Rakousku, první zákazníci se rýsují i mimo Evropu.

21.8.2014 Alza koupila Publero

Alza vstoupila na trh elektronických médií. Koupila distributora elektronického předplatného novin a časopisů, Publero. Ve firmě Publero bude mít Alza většinový podíl, zakladatelé platformy Petr Korytar a Jakub Kadeřábek dále zůstávají akcionáři portálu pro vydavatele, který umožňuje distribuci digitálních periodik. Kadeřábek bude dále jednatelem a ředitelem, zatímco Korytar řídí divizi publishingu a distribuce.

Časopisy bude Alza dál prodávat nejen přes stávající Publero portál, ale do několika týdnů budou zařazeny i v jejím běžném portfoliu produkt. Doplní tak nabídku digitálního obsahu v sekci Alza Media, která nyní zahrnuje elektronické a audio knihy, software, hudbu, filmy a hry. "V růstu této kategorie vidíme velký potenciál," uvedla PR manažerka Alzy Šárka Jakoubková.

Společnost Publero působí na českém trhu od roku 2010 a nyní prodává téměř 1500 novinových, časopisových a katalogových titulů.

Společnost Publero je umístěna v Podnikatelském inkubátoru Brno Jih.

Zasídlování firem do nových prostor Podnikatelského inkubátoru budovy PI 4.

V současné době probíhá zasídlování firem do nových kancelářských, laboratorních a skladových prostor budovy PI 4 . Probíhají jednání s potenciálními inovačními a začínajícími firmami.

Zasídlování firem do nových prostor Podnikatelského inkubátoru budovy PI 3.

V současné době probíhá zasídlování firem do nových kancelářských prostor budovy PI 3 . Probíhají jednání s potenciálními inovačními a začínajícími firmami.

Zpuštění provozu Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih, budovy PI 2

Dne 18.5.2010 proběhla kolaudace nové budovy Podnikatelského inkubátoru budovy PI 2.

Od 1.7.2010 bude probíhat zasídlování firem do nových kancelářských prostor. V současnosti probíhají jednání s potenciálními inovačními a začínajícími firmami.

Business Angels Club Brno

V rámci dalších služeb Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih pro podporu vzniku a rozvoje inovačních firem je realizován projekt Business Angels Club Brno. Cílem projektu „Business Angels Club Brno“ je sdružovat jednotlivé Business Angels, zprostředkovávat kontakty na inovační firmy, poskytovat služby spojené s přípravou podnikatelských záměrů a prezentací firem pro vstup a investice Business Angels. Přínosem projektu je podpora vzniku nových inovativních firem (tzv.start-up) a rozvoj inovačních firem zaměřených zejména na využití nových technologií a výsledků výzkumu a vývoje a realizaci konkurenceschopných výrobků a služeb. Projekt je realizován se sídlem v Podnikatelském inkubátoru Brno-Jih s pobočkami v Olomouci a Ostravě. Business Angels Club Brno vznikl jako projekt programu PROSPERITA č. 5. 1. PP 01/009.

Podnikatelský inkubátor Brno-Jih má za sebou první rok činnosti.

V průběhu prvního roku bylo podpořeno 8 inovačních firem dotovaným nájemným a zvýhodněnými službami. Projekt vznikl díky programu Prosperita za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest . Provozovatelem inkubátoru je společnost VÚSH, s.r.o. Partnery projektu jsou VUT v Brně a Statutární město Brno.

Cílem projektu je podpořit začínající inovační společnosti. „Začínající firmy to nemají v počátcích jednoduché. Pouze díky inovacím, specializaci a vysokou kvalitou výrobků a služeb mohou uspět na trhu. Snažíme se pomoci také kontakty a doporučením potenciálním zákazníkům“ dodává k prvnímu roku činnosti Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih jeho ředitel Petr Mandelík.

Mezi příklady výstupů firem lze uvést například vytvoření portálu www.jizni-morava.cz společností iStudio s.r.o. jehož cílem je podpora rozvoje cestovního ruchu v Jihomoravském kraji. Na portálu naleznete i virtuální procházky krásami Jižní Moravy. Společnost iStudio s.r.o. se podílela například také na prezentaci dvou nově narozených mláďat ledních medvědů v zoologické zahradě Brno a prezentaci unikátního developerského projektu "Rezidence Kavčí Hory".

Designérské studio Martina Tvarůžka navrhlo nový design řady kotlů pro společnost VIADRUS, která plánuje díky inovaci designu úspěšné proniknutí na další zahraniční trhy.

Společnost Aponia Software, s.r.o., která vyvíjí navigační¬ software úspěšně navázala kontakty a spolupráci na zahraničních trzích. V současné době rozšiřuje tým o další vývojové programátory.

Včelař Petr Opletal kromě inovaci úlu připravil během ročního působení v Podnikatelském inkubátoru Brno- Jih několik typů dárkových balení kvalitního českého medu, který sám produkuje.

Společnost TopBio a.s , která pomáhá prosadit se na trhu českým ekologickým zemědělcům a výrobců biopotravin se podařilo navázat úspěšnou spolupráci s řetězci COOP a Kaufland.

Zájem o služby a podporu Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih je značný. Rádi bychom podpořili další vývojové a inovativní firmy v regionu. Plánujeme rozšíření a výstavbu dalšího objektu. V současné době se připravují podklady a žádosti o dotaci z prostředků Evropské unie.Dne 18.12.2007 byl slavnostně zahájen provoz Školícího střediska Brno-Jih.

Za účasti zástupců firem sídlících v podnikatelském inkubátoru Brno-Jih a pozvaných hostů byl dne 18.12.2007 slavnostně zahájen provoz Školícího středisko Brno-Jih.

VÚSH školící středisko - tisková zprávaNapsali o nás v médiích:Dne 28.6.2007 byl slavnostně zahájen provoz Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih.

Přítomno bylo řada významných osobností. Úvodní slovo přednesli pan primátor statutárního města Brna Roman Onderka, Prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA, rektor VUT Brno, Ing. Roman Čermák, MSc, MBA, generální ředitel agentury CzechInvest a Prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., děkan Fakulty stavební VUT v Brně. Následovala prezentace a představení potenciálních inkubovaných firem.

Tisková zpráva 28.6.2007

Aktuality:

10.9.2020 V letošním roce Podnikatelský inkubátor Brno-Jih slaví 13 leté výročí od jeho vzniku. » více

3.7.2018 Rozšíření podnikatelského inkubátoru Brno-Jih, PI5. » více

1.6.2018 Inovace výrobků a procesů výroby firmy MEDMORAVIA s.r.o. » více

20.5.2015 Martin Tvarůžek získal prestižní ocenění v celosvětové soutěži designérů Red Dot Design Award » více

8.10. 2014 Seznam.cz se stává majitelem 30% podílu ve společnosti TopGis » více

21.8.2014 Alza koupila Publero » více

4.7.2013Zasídlování firem do nových prostor Podnikatelského inkubátoru budovy PI 4 » více

12. 10. 2012 Zasídlování firem do nových prostor Podnikatelského inkubátoru budovy PI 3 » více

18. 5. 2010 Zpuštění provozu Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih, budovy PI 2 » více

1. 4. 2009 Business Angels Club Brno. » více

4. 7. 2008 Podnikatelský inkubátor Brno-Jih má za sebou první rok činnosti. » více

19. 12. 2007 Dne 18.12.2007 byl slavnostně zahájen provoz Školícího střediska Brno-Jih. » více

30. 9. 2007 Seznam odkazů na články o činnosti Podnikatelského inkubátoru Brno - Jih. » více